1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים
הדברת קרציות

הדברת קרציות

מהן קרציות?

הקרציות הינן פרזיטים ממחלקת העכבישניים. כל סוגי הקרציות הם טפילים חיצוניים המוצצים דם מבעלי חיים כגון יונקים, עופות, זוחלים ודו חיים. בארץ ישנם מספר סוגי קרציות, חלקם ידועים כמעבירי מחלות מסוכנות לאדם שעשויות לפגוע קשות ואף לגרום למוות (כגון קדחת הקרציות, קדחת המערות וקדחת הבהרות). הקרציות מעדיפות אקלים חם ולח ולכן נפוצות מאוד ומשגשגות בארצנו. שיא פעילותן הוא בחודשי הקיץ החמים וזו גם התקופה העיקרית שבה מבצעים הדברת קרציות.

 

נתקלתם בבעיית קרציות בסביבתכם? פנו למדביר מוסמך עוד היום!

 

הדברת קרציות הינה הדברת מטפלת

הדברה נגד קרציות היא "הדברה מטפלת" זאת אומרת שהיא מיועדת לאזורים שבהם כבר קיימת נגיעות של קרציות ולא מומלצת כהדברה מונעת, בעיקר בגלל העלות הגבוהה שלה ובגלל העובדה שחומרי ההדברה שעושים בהם שימוש כיום הינם בעלי שארתיות נמוכה ולכן ההדברה אינה אפקטיבית לטווח ארוך. כאמור, מרבית הפעילות של הקרציות הינה בשיא החום, אבל לעיתים אנו נתקלים בהתפרצות קרציות גם בחודשים הקרים וגם אז אנו נאלץ לבצע ריסוס נגד קרציות בכדי לטפל בבעיה.

 

מה עושים לפני ההדברה

לפני ביצוע ההדברה, חשוב לזהות ולטפל גם בגורם שמביא את הקרציות אל הבית והחצר. בד"כ יהיה זה הכלב המשפחתי או החתול. כלבים וחתולים שאינם מטופלים לאורך השנה ואינם מודברים כנגד קרציות בצורה קבועה, נמצאים כמובן בסבירות גבוהה יותר לשאת עליהם קרציות ולהדביק את הסביבה, אולם בחודשי הקיץ החמים, בכל פעם שיוצאים עם הכלב המשפחתי לטיול בשטח, בגינה ציבורית או בגינת כלבים, חשוב מאוד לבדוק אותו כאשר חוזרים אל הבית ולוודא שהוא לא נושא עליו קרציות. אמנם גינות כלבים וגנים ציבוריים עוברים ריסוס והדברה על בסיס קבוע, אבל זה לא מבטיח שהם נקיים ממזיקים אלו.

לאחר הטיפול בבעל החיים, כמובן בתכשירי הדברה המתאימים לכך, יש צורך לבצע ריסוס קרציות בכל השטח שבו חי בעל החיים.

 

ביצוע ההדברה בפועל

לפני שהמדביר מתחיל לבצע הדברת קרציות, רצוי לדאוג שהבית יהיה נקי ומסודר ככל האפשר, שהדשא יהיה מכוסח נמוך ושהחצר תהיה נקיה מעלים, עשביה ולכלוך. ככל שהשטח יהיה חשוף ונקי יותר, היישום של ההדברה יהיה טוב יותר ויעלה הסיכוי להגיע לפתרון מהיר ומוצלח של הבעיה.

בתוך הבית, הדברת הקרציות מתבצעת על פני כל שטח הרצפה. בחוץ, ההדברה תתבצע בצורה אחידה בכל שטח החצר לרבות שיחים, עצים נמוכים וקירות בתים. ישנה חשיבות רבה בביצוע הדברה אחידה על פני השטח כולו וללא דילוג על אזורים שבהם הכלב או החתול אינם נמצאים מאחר והקרציות הן ניידות ועשויות להיות גם באזורים האלה.

 

ההבדל בין הדברת פרעושים להדברת קרציות בבית

גם הפרעושים הינם טפילים מוצצי דם אשר חיים על ובסביבת בעלי חיים. הפרעושים פחות ניידים מהקרציות ובעלי יכולת טיפוס זניחה, הם מתקדמים בעזרת הניתור האדיר שלהם ורוב הזמן הם נמצאים על הקרקע. לכן, הדברה פרעושים די זהה בסך הכל להדברת קרציות, הן מבחינת ההכנות המקדימות של השטח המרוסס והן מבחינת הריסוס עצמו, אולם מאחר והפרעושים אינם מטפסים ונדיר למצוא אותם על שיחים וקירות, ניתן להסתפק רק בריסוס על פני הקרקע והרצפה.

 

חשוב לדעת

אנו, בחברת אשמדון בע"מ, מבצעים הדברת מזיקים בעזרת חומרי ההדברה הבטוחים והמתקדמים ביותר ובכך מבטיחים את בריאותכם, בריאות חיית המחמד שלכם ושומרים על הסביבה מרעלים מזהמים. לאחר הדברה כנגד קרציות ופרעושים, ניתן להיכנס אל השטח המרוסס מיד לאחר ייבושו המוחלט ואוורורו. לפני החזרת בעלי החיים שלכם אל האזור שרוסס, חובה לוודא שאכן הוא יבש לחלוטין. כמו כן, יש לוודא שבזמן ההדברה לא הושארו בשטח כלי המים והאוכל של בעל החיים ולא צעצועים או עצמות שבעל החיים עשוי להכניס מאוחר יותר אל פיו.

בכל ביצוע של הדברה בבית עם בעלי חיים, חובה לדרוש מהמדביר את שם חומר ההדברה ושם החומר הפעיל שבו השתמשו המדבירים ולשמור זאת ליתר בטחון.