1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים
הדברת פרעושים

הדברת פרעושים

מהם פרעושים?

פרעושים הינם טפילים קטנים מוצצי דם המגיעים לסביבתנו ע"י כלבים, חתולים ואף חולדות ועכברים. הפרעושים עשויים לשאת טפילים מסוכנים ומחלות אשר יעברו לבני האדם וכמו כן עשויים לגרום לגירודים, גירויים בעור ואלרגיות שונות. לכן ברגע שישנו חשש להמצאות פרעושים בבית או בחצר, כדאי מאוד לבצע הדברת פרעושים מקצועית. בעיית פרעושים אף עלולה להיווצר באזור שבו הייתה המלטה של חתולי רחוב או בשטח בו מוחזק כלב שאינו מטופל.

 

נתקלתם בבעיית פרעושים בסביבתכם? פנו למדביר מוסמך, עוד היום, לבית נקי מפרעושים.


פרעושים בוגרים חיים על גבי כלבים וחתולים ואילו ביצי הפרעושים מתפתחות על הקרקע (באדמה שבחצר או בשטיחים ובין חריצי המרצפות שבתוך הבית) ושם גם גדלים ומתגלמים זחלי הפרעושים (הגלמים יכולים להישאר במצב "רדום" כחצי שנה ואף יותר ובמצב הזה הם עמידים מאוד לכל סוג של ריסוס או הדברה). הפרעושים הבוגרים ניזונים מדם חם וע"כ עשויים לנשוך אותנו וכמובן את חיות המחמד שלנו.
ישנם כמה עשרות סוגי פרעושים בטבע אך בסביבתנו נפוצים פרעוש הכלב ופרעוש החתול.
 

הדברת פרעושים

הדברת פרעושים משני הסוגים (פרעוש הכלב ופרעוש החתול) נעשית ע"י ריסוס בחומר הדברה פריטרואידי בעל הרעילות הנמוכה ביותר לבעלי דם חם (בני אדם, כלבים וחתולים) לצורך קטילת הפרעושים הבוגרים ובתוספת חומר מעכב גדילה (IGR) למניעת התפתחות הזחלים שבקרקע. הריסוס מתבצע על פני כל השטח הנגוע בתוך הבית ובחצר.
בגלל הכמות הגדולה של חומר ההדברה המיושם בשטח בזמן הדברה נגד פרעושים, לאזור המרוסס לוקח זמן רב יחסית עד להתייבשות מלאה ולכן הזמן בו בני הבית ובעלי החיים המתגוררים בו צריכים להעדר מהאזור המרוסס לזמן ממושך בהשוואה לריסוס בית "סטנדרטי". עם זאת, חומרי ההדברה עצמם הינם הבטוחים ביותר לשימוש וניתן לחזור אל הבית ברגע שהרצפה יבשה לחלוטין

.

הכנות לפני ריסוס

הכנת הבית לקראת ריסוס פרעושים מעט שונה מהכנת הבית לקראת הדברת מזיקים סטנדרטית. במקרה הזה, מעבר לכך שהבית צריך להיות נקי ומסודר וללא בגדים צעצועים משחקים וחפצים המפוזרים על הרצפה ולאורך הקירות,  צריך לשאוב שטיחים, ספות, מזרונים ומיטות ולשטוף את הרצפה. במידה וההדברה מתבצעת גם בחצר, מומלץ מאוד להשקות את הגינה (אפקטיבי ומייעל את ההדברה וחשוב גם לגינה מאחר ולאחר ההדברה אסור להשקות את הגינה במשך 5 ימים לפחות), לאסוף עלים יבשים ולקצור את הדשא וזאת על מנת להשיג תוצאה מוצלחת יותר ולטווח ארוך יותר. כאשר ישנם בבית כלבים וחתולים, חשוב ביותר להרים מהרצפה את כלי המזון והשתייה שלהם ולאסוף את כל הצעצועים והעצמות אותן הם נוהגים ללעוס.


טיפים חשובים נוספים

במקביל להדברה, אם בבעלותכם כלב או חתול, רצוי לבצע עליהם טיפול מונע שיקטול את הפרעושים הבוגרים המסתתרים מתחת לפרוותם ובנוסף לכבס או לרסס את המיטות והמזרונים שלהם. חומרי ההדברה המיועדים לטיפול על בעלי החיים שונים מחומרי ההדברה שבשימוש מדבירים מוסמכים ובנוסף לפרעושים יש כושר עמידות עצום לחומרי הדברה ולכן מידי שנה נכנסים חומרים חדשים ופורמולציות חדשות ועל כן אנו מציעים להתייעץ עם חנות המתמחה במכירת ציוד לבעלי חיים לגבי המוצרים החדשים והאפקטיביים ביותר.

 

האם אלו אכן פרעושים

לא תמיד לקוחותינו בטוחים האם המזיק שעוקץ אותם הוא אכן פרעוש או שמא מדובר בקרציות. הדברת קרציות כמעט וזהה להדברת פרעושים מבחינת הכנת הבית והגינה אולם במקרה של הדברה כנגד קרציות, בנוסף לריסוס כל שטח הרצפה, כמו במקרה של ריסוס נגד פרעושים, אנו נרסס גם את צידם החיצוני של הרהיטים, את הקירות (עד לגובה מטר לפחות) ואת כל הצמחייה בחצר. במידה והינכם נעקצים, אך אינכם בטוחים האם מדובר בפרעושים, קרציות, פשפשים, יתושים או מזיק עוקץ אחר, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר טלפוני ולקבל עזרה בזיהוי מדויק של המזיק. אם לא נצליח לזהות עבורכם את במזיק בשיחה טלפונית, יש באפשרותנו לשלוח אליכם מומחה שיזהה ויגדיר את סוג המזיק. במידת הצורך אנו אף יכולים להיעזר במעבדה מיוחדת לזיהוי אנטמולוגי.