1800884422
   

שאלות נפוצות

 

כיצד עליי להתכונן להדברת תיקנים / נמלים?

לפני ריסוס הבית בהדברת תיקנים ונמלים, הבית צריך להיות נקי ומסודר, כאשר על הרצפה ולאורך הקירות לא מפוזרים צעצועים, בגדים וכו'. חשוב שיהיה כמה שיותר שטח פאנלים חשוף שעליו ניתן לרסס. אין צורך לפנות כלים מארונות מטבח או מארונות בגדים, מלבד מקרים בהם ישנה בעיה של תיקנים או נמלים בארונות, במגרות או על השיש. הארון היחיד שמומלץ לפנות הוא ארון השירות מתחת הכיור, במיוחד בבתים שבהם צינורות האינסטלציה שיורדים אל הביוב עוברים בצורה גלויה בתוך הארון.היכן אתם מספקים שרותי הדברה?

עיקר הפעילות שלנו היא באזור השרון והמרכז, בין אשדוד לקיסריה ובנוסף בכל איזור ירושלים. וזאת כדי שנוכל לספק את השרות המהיר, הטוב והמקצועי ביותר שניתן כיום בתחום ההדברה ועדיין נוכל לשמור על מחירים הוגנים.
לעסקים, ללקוחות מוסדיים (כגון בתי אבות ומלונות) ולגופים ציבורים שונים אנו מספקים שרותי הדברה ולכידת נחשים בכל אזור השרון, גוש דן והמרכז.
 כיצד עליי להתכונן להדברת פרעושים והדברת קרציות?

לפני ריסוס הבית בהדברה של פרעושים וקרציות, הבית צריך להיות נקי ומסודר, כאשר על הרצפה ולאורך הקירות לא מפוזרים צעצועים, בגדים וכו'. ישנה חשיבות גדולה לכך שכל שטח הרצפה יהיה חשוף ומוכן לריסוס.
בנוסף, רצוי מאוד לשאוב היטב ספות, מזרנים ושטיחים ובמידה ויש גינה- להשקות ולכסח את הדשא בערב שלפני ההדברה. במידה וישנם בעלי חיים בבית המרוסס או בחצר-חובה לאסוף מהרצפה צעצועים, כלי מים ואוכל לפני תחילת ההדברה.
לעסקים, ללקוחות מוסדיים (כגון בתי אבות ומלונות) ולגופים ציבורים שונים אנו מספקים שרותי הדברה ולכידת נחשים בכל אזור השרון, גוש דן והמרכז.
ללקוחות פרטיים אנו מספקים שירותי הדברת מזיקים בעיקר באזור השרון.כמה זמן עליי לשהות מחוץ לבית לאחר הדברה?

בריסוס בית או עסק כנגד תיקנים ונמלים חובה לצאת מהבית לפחות לשעתיים ובכל מקרה לא לחזור לפני שהשטח המרוסס יבש לחלוטין.
בהדברת פרעושים והדברת קרציות חובה לצאת מהבית לפחות לחמש שעות ובכל מקרה לא לחזור לפני שהבית יבש לחלוטין. בהדברה כנגד חולדות ועכברים, אין צורך לעזוב את השטח המטופל.
אין צורך לפנות כלים מארונות מטבח או מארונות בגדים, מלבד מקרים בהם ישנה בעיה של תיקנים או נמלים בארונות , במגרות או על השיש.
הארון היחיד שמומלץ לפנות הוא ארון השירות מתחת הכיור, במיוחד בבתים שבהם צינורות האינסטלציה שיורדים אל הביוב עוברים בצורה גלויה בתוך הארון.מה עליי לעשות במקרה של בעלי חיים בתוך הבית?

תלוי בסוג בעל החיים ובסוג ההדברה המתבצעת בבית. בכל מקרה, בזמן הזמנת ההדברה חובה ליידע את המדביר בדבר המצאות בעל החיים ולדרוש הוראות התנהגות מפורטות לכל מקרה לגופו.האם חומרי ההדברה מסוכנים לנשים בהריון?

החומרים שאנו משתמשים בהם הינם חומרי ההדברה הטובים, המתקדמים והבטיחותיים ביותר הקיימים כיום בתחום ההדברה הביתית ואין חשש לשימוש בהם בסביבת נשים בהריון או תינוקות. עם זאת, חובה ליידע את המדביר לפני תחילת העבודה לגבי המצאות נשים בהריון או תינוקות באזור המרוסס ולבקש הנחיות בהתאם.מתי מותר לי לשטוף את הרצפה לאחר ההדברה?

אחר הדברת תיקנים (ג'וקים) ונמלים רצוי לא לשטוף את הבית במשך יומיים (ניתן לשטוף בתנאי שלא מתקרבים לפאנלים).
לאחר הדברת פרעושים או הדברת קרציות רצוי להימנע משטיפת הבית במשך 5 ימים. בזמן הזה אסור ללכת יחפים או לתת לתינוקות לזחול על הרצפה.
גינה שרוססה כנגד קרציות או פרעושים אסור להשקות במשך 5 ימים.מה עליי לעשות במידה ובאתי במגע עם חומר ההדברה?

לשטוף את האיבר שבא במגע עם חומר ההדברה בהרבה מים ולפנות מיד למדביר לקבלת פרטים לגבי חומר ההדברה שבו נעשה השימוש. לאחר כל ריסוס, אנו משאירים בידי הלקוח מסמך ובו מצויין סוג חומר ההדברה, שמו המקצועי וכן ריכוזו. מומלץ לשמור מסמך זה למידת הצורך.האם קיימים סוגים שונים של חומרי הדברה?

קיימים סוגים רבים של חומרי הדברה, של החומרים הפעילים ושל הפורמולציות בהן משווקים חומרי ההדברה. אנו עושים שימוש בחומרי ההדברה המתקדמים והבטוחים ביותר לשימוש בסביבת האדם ובעלי החיים.
חשוב לדעת שבשנים האחרונות יצא מחוץ לחוק השימוש בחומרים מקבוצת ה"זרחנים האורגנים". אלו חומרים מסוכנים ורעילים מאוד, שאינם מתפרקים בקלות וגורמים לזיהום חמור לסביבה.
חשוב לוודא שחברת ההדברה אשר נותנת לכם שירות אינה עושה שימוש בחומרים אלו או חמור מזה, מציגה את השימוש בחומרים הללו כהדברה אורגנית.האם כל אדם יכול להדביר?

חד וחלק-לא! רק אדם ללא עבר פלילי שעבר קורס הדברה ומחזיק ברישיון הדברה בר תוקף, רשאי לבצע הדברה. אצלנו לא מעסיקים עובדי הדברה זמניים או קבלני משנה חאפרים. המדביר שמגיע דרכנו לבצע את עבודת ההדברה נושא עימו תעודת מדביר תקפה על שמו. בנוסף, מדביר מחויב לבצע השתלמות אחת לשנה ולבצע קורס עזרה ראשונה פעם בשלוש שנים.מידי כמה זמן עליי לבצע הדברה?

הדברה מונעת כנגד תיקנים ונמלים מומלץ לבצע פעם בשנה. הדברה כנגד קרציות ופרעושים מומלץ לבצע רק כהדברה "מטפלת" (ז"א כשכבר יש נגיעות שלהם בבית). הדברת מכרסמים מומלץ לבצע פעם בחודש בתעשיית במזון, מחסנים ובעסקים פעילים. בבית אין צורך לבצע הדברה מונעת כנגד מכרסמים אלא הדברת מטפלת ובמקרה הצורך בלבד.האם לאחר הריסוס, לא יכנסו אלי תיקנים הביתה?

ההדברה אינה יכולה למנוע מתיקנים להיכנס הביתה, אולם אם ההדברה בוצעה במקצועיות וביעילות, זמן קצר אחרי חדירת התיקן אל תוך המבנה המרוסס הוא ימות. כדי למנוע כניסת חרקים אל הבית, מומלץ להתקין רשתות חרקים על החלונות.האם קיימת הדברה צמחית או הדברה טבעית? מה לגבי הדברה ירוקה? ומה לגבי הדברה ביולוגית?

חשוב לדעת שלא קיימות הדברות צמחיות או טבעיות אמיתיות בתחום ההדברה הביתית. מדבירים רבים מנצלים את חוסר המודעות של הלקוחות ומציעים להם "הדברות צמחיות" ,"הדברות טבעיות" וכו' כשלמעשה הם משתמשים בחומרים כימים וסינטטיים לחלוטין , וחלקם אף גובים ע"כ תוספת תשלום. (גם הפריטרואידים, שאלו החומרים שבד"כ מוצגים כחומרים צמחיים, הינם חומרים כימיים לחלוטין ושימוש לא נכון בהם עשוי להוות סכנה לציבור ולסביבה).
הדברה ירוקה היא למעשה שיטה עבודה שבה דוגלים בשימוש בכמה שפחות חומרי הדברה וריסוס(וגם חומרים אלו יהיו מהידידותיים ביותר לסביבה) וכמה שיותר פתרונות משלימים כגון איתור דרכי הכניסה של המזיקים אל העסק והבית ומציאת פתרון לכך.
הדברה ביולוגית הינה שיטה נפוצה בתחום החקלאות כטיפול משלים. בד"כ מחדירים טורף מסויים למערכת כדי שיקטין את כמות המזיק. לדוגמא- בשדות עמק בית שאן מעודדים קינון של תנשמות ובזים כדי להקטין את כמות המכרסמים השונים בשדות החקלאיים. השיטה הזו כמובן, אינה ישימה בתוך בתים ומבנים ומיועדת יותר להדברת שדות ושטחים פתוחים.
חשוב לדעת! על פי הוראת המשרד לאיכות הסביבה, אסור בשום פנים ואופן להציג הדברות ביתיות כהדברות צמחיות או הדברות ביולוגיות ומדבירים שעושים כך עוברים על החוק ומסתכנים בהעמדה לדין.