1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים

תיקן גרמני

גודלו 1-1.5 ס"מ, צבעו חום ג'ינג'י ועל לוחית הראש של תיקן בוגר שני פסים שחורים. השם תיקנים, שהמוצלח והשכיח במשפחה הוא תיקן גרמני, ניתן להם מתיק הביצים האופייני להם. הנקבה נושאת את תיק הביצים כל תקופת האינקובציה (כשבועיים) ויום יומיים לפני הבקיעה היא מדביקה את התיק במקום בטוח. תיק הביצים עמיד בפני ריסוס אך הנימפות שבוקעות יפגעו לאחר ההגחה מן התיק, אם ריסוס הג'וקים שבוצע יישאר שאיירתי לפרק זמן ארוך.

 

אם זיהיתם תיקנים בסביבתכם, מומלץ לפנות למדביר מוסמך בהקדם!

 

ניטור תיקנים

במשך השנים התבססו מינוחים כמו הדברת מקקים, הדברת ג'וקים או ריסוס ג'וקים אך הם אינם מדויקים, המינוח המקצועי הוא הדברת תיקנים. בטרם ביצוע ההדברה, המדביר יחל בפעילות ניטור לפי תכונותיו של המזיק ואזורי המחייה המוכרים לנו: ניתן למצוא את התיקן הגרמני בכול מבנה אך הם יעדיפו מקומות חמים ולחים כמו מטבחים ומקלחות. העדפתם תהיה למקומות בהם סביר שימצאו שאריות מזון כאולמות אירועים, ארונות אש, ארונות חשמל, מכשירי חשמל, תנורי אפייה, מיקרוגל, ארונות, מחסני מזון, קווי יצור, בקעים ושברים בחרסינה ובשיש וכד'. תיקן זה שוהה 75% אחוז מזמנו באזור הקרוב ביותר למזון זמין ותכונה זו חשובה לפעילות הניטור של המדביר.

תיקנים בוגרים חיים בבקעים וסדקים של 5 מילימטר, תכונה שהופכת את המטבח ואולם היצור המטבח למקום מוגן אידיאלי עבורם כיוון שחריצים בגודל כזה נמצאים במבנה בשפע.

 

צורת הגירה התפשטות והתבססות

התיקנים עוברים ממקום למקום בתוך קופסאות קרטון, מוצרי ניר, אריזות מזון, שקיות מזון, אריזות מזון ושתייה, אריזות מכשירי אלקטרוניקה ועוד. כמו כן מבצע התיקן הגירה עצמית, הוא נע בלילות חמים בחיפוש אחר אזורים חדשים להתאכלסות.

הם אוכלים כול מגוון סוגי המזון ולא בוחלים באכילת סבון דבק ואפילו משחות שניים כך שלא חסר להם אוכל בביתנו. נקבות התיקן שנושאות תיק ביצים פעילות יחסית לנקבות מעוברות, טרם יצור תיק הביצים, ופעילותן מתמצת באכילה ושתייה - תכונה זאת מקשה על פעולות ההדברה לג'וקים.

הזכר לעומת זאת יבלה את רוב זמנו במחסה - תכונה המגבירה את הקושי בפעולת הדברה יעילה.

נימפות מדרגות צעירות מבלות את רוב זמנן באזור מוגן ואינן פעילות כלל כך ששליש מאוכלוסיית הנימפות לא תתגלה בזמן הבדיקה של המדביר.

 

מדוע יש לפנות למדביר מוסמך?

העדפתו של התיקן הגרמני למכשירי חשמל מחייבת טיפול של חברת הדברה מקצועית!
לחברת אשמדון יש את הידע והניסיון לביצוע הדברת מזיקים באזורים מסוכנים תוך שמירה על כללי הבטיחות בחשמל.
חשוב להבין כי התיקן הגרמני הוא המין הנפוץ ביותר בבתים, במסעדות ובמפעלי מזון והוא מהווה מטרד אסטטי ויותר מכך, הוא מעביר מחלות מעיים ומחלות זיהומיות והפרשותיו גורמות לתופעות אלרגיות לאנשים שחיים בסביבתם.

חברת "אשמדון" מבצעת הדברה ייעודית לתיקן גרמני במסגרת ממשק משולב, שילוב הטמעת הידע בתכונות הביולוגיות של המזיק, ביצוע פעולת ניטור והערכת רמת הנגיעות, הדברה יסודית והכוונת הלקוח לפעולות מניעה סביבתיות.

 

פעולות הדברה בבתים ועסקים:

•  ניטור ראשוני - הערכת הנגיעות ובניית תכנית המותאמת להדברת תיקן גרמני.

•  מניעה - הוצאת המלצות ללקוח לחשיפת שטחים נגועים, ניקוי יבוש, סתימת סדקים ופתחים.

•  הדברה - ביצוע פעילות נקודתית בג'ל שהוא פיתיון אותו צורכים תיקנים ומתים. כמות החומר מזערית ואינה מחייבת שעות עבודה לפינוי של כלים ואנשים מהמקום המטופל.

לעסקים ככלל ובפרט לעסקים מתחום המזון מומלץ להשתמש בשירותי ממשק משולב - שירותי הדברה ייעודיים קבועים הכוללים הצבת מערכת ניטור קבועה כמו הצבת מלכודות דבק, ללא רעל, שמושכות ולוכדות תיקנים גרמניים ומאפשרות איתור נגיעות ראשונית ומיקוד של פעולת ההדברה רק לאזורים הנדרשים. בנוסף תוקם מפת הדברה בא יופיעו כל מתקני הניטור, אבטחת איכות איסוף הנתונים, הוצאת דוחות ורישום של החומרים בשימוש מקום הפעילות על פי דרישת משרד להגנ"ס

•   הדברה למבנים עם נגיעות קשה – פינוי האזור וביצוע ריסוס ראשון ולאחר מכן חזרה ליישום הדברה משולבת.

 

מחזור חיים של תיקן גרמני

מחזור החיים מתחיל מביצה ועובר דרך מספר דרגות נימפה עד שמגיע התיקן לבוגר. מחזור זה אורך כ-שלושה חודשים ובטמפ' נמוכה זמן מחזור החיים מתארך. נימפות דרגה ראשונה (הדרגה הראשונה שבוקעת מהביצה) חיות בבקעים וחריצים של 1 מילימטר, חריצים ובקיעים בגודל מזערי כזה נמצאים כמעט בכול מקום במטבח.