1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים
הרחקת צרעות ודבורים

צרעות ודבורים

נחילי צרעות ודבורים עשויים להוות מטרד קשה. עקיצתן הכואבת ומספרן הגבוה של הצרעות/דבורים בנחיל עשויים אף לסכן בני אדם ובעלי חיים שיחלפו בקרבת מקום, במיוחד את האלרגיים שבינהם.
בכל נחיל דבורים ונחיל צרעות ישנה מלכה אשר תפקידה להטיל ביצים מהן יבקעו הפועלות, הזכרים והמלכות הצעירות (שעוזבות את הקן בסוף הקיץ).

כל מלכת צרעות או מלכת דבורים שעוזבת, תיצור נחיל משלה. הנחיל עשוי להשתכן בחור בקיר, בכיסי חלון, בצינור בחצר ובעצם בכל חלל שיהיה מספיק גדול לבניית הכוורת.

אחד התפקידים של הפועלות הינו הגנה על הכוורת וע"כ התקרבות לכוורת הדבורים עשויה להסתיים בעקיצות כואבות. במקרים של כמות גדולה של עקיצות, או כשהנעקץ אלרגי, ישנה אף סכנת חיים.

הטיפול בבעיית צרעות נעשה בריסוס או באיבוק, תוך נקיטת אמצעי זהירות מקסימאליים למניעת פגיעה באנשים אשר נמצאים בסביבת הנחיל ועד לפתרון מלא של הבעיה.

כאשר מדובר בנחיל דבורים, אנו לא מבצעים הדברה אלה מפנים את הלקוח אל כוורן שאוסף את דבורי הדבש בחזרה אל הכוורת, שכן לדבורים ישנה חשיבות גבוהה מאוד במארג המזון בטבע ואנו מכירים בחשיבותן ובצורך להגן עליהן. כיום אנו עובדים בשיתוף פעולה בעיקר עם כוורנים באיזור השרון אך בהחלט נשמח לקבל פניות מכוורנים מאזורים נוספים בארץ לשם הפניית לקוחות עם בעיות של נחילי דבורים טועים.