1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים

נמלת אש

נמלת האש הקטנה הינה מזיק שלא היה ידוע בישראל עד ל-2005 וכנראה שחדרה לישראל קודם לכן בעץ מיובא שהגיע במכולות, הנגיעות הראשונה נצפתה בעמק הירדן . הרשויות בישראל זיהו את מין הנמלה וכיוון שהיה מדובר במין פולש לישראל הוקם צוות בין משרדי לתחום ולהדביר אותה.

 

הרשויות השקיעו מאמץ ניכר בניסיונות שלא לאפשר לנמלת האש לפרוץ את גבולות עמק הירדן. לשם כך המדינה פנתה ליבואנים ואושרו במהירות חומרים חדשים - ג'לים ופיתיונות גרגרים.

השימוש בתכשירים החדשים יחד עם ביצוע ריסוסים כימיים נרחבים לא הצליח למגר ולדחוק את המזיק.

 

גודלה הקטן של הנמלה, הקושי בזיהוייה הוויזואלי ותנועה של מאחסנים בהם : עץ להסקה בולי עץ לגינות, אדמה גננית, עציצים ועוד סייעו בהפצתה בישראל ועד מהרה תפוצתה התפשטה מאזור עמק הירדן למרכז הארץ.

הרשויות בישראל ביצעו פעולות ניטור במשתלות, הנגיעות במשתלות הייתה בשליטה אך נמלת האש כבר התבססה בשטחים נרחבים. 

נתקלתם בבעיית נמלת האש בסביבתכם? פנו למדביר מוסמך, עוד היום, לבית נקי מנמלת האש.

 

זיהוי נמלת אש  

נמלת אש הינה מזיק בעייתי, גודלן של הפועלות בקן  1-1.5 מ"מ והמלכה 5 מ"מ, צבען אדום צהבהב כתום.

בישראל המין הפולש הינו נמלת האש הקטנה שנוהגת לעקוץ בכל שעות היום.

 

עקיצתן אינה מוגבלת לחצר, הם עשויות לעקוץ אותנו בתוך הבתים כאשר הם מסיירות בחיפוש אחר מים ומזון, גודלן הקטן מאפשר להם לחדור למרווח שבין הבדים לגוף ולעקוץ לא רק חלקי גוף חשופים.

עקיצתן תוארה כמכאיבה והאנשים שנפגעו מתארים את התחושה ככווייה וצריבה, משך הזמן של הכאב משתנה בין שעות לימים.

 

חלק מהנפגעים יגיבו על עקיצת נמלת האש בתגובה חיסונית חריפה לרכיבי הארס שיכולה לגרום גם למוות.

ילדים מטבעם משחקים בחצר ובמדשאה. חשיפתם לאזורי המחייה של הנמלים מעלה את הסבירות שיעקצו על ידן.

 

במקרה ונעקצתם חטאו היטב את המקום ופנו לטיפול רפואי. חשוב לספר לרופא שנעקצתם על ידי נמלים אם אינכם יודעים ממה נעקצם ספרו לצוות הרפואי היכן נחשפתם : בחצר, במדשאה, במגרש הכדור- רגל, בפיקניק וכו.  מידע זה יעזור להם לאבחן ממה נפגעתם.

 

נמלת האש מעצם היותה מין פולש מפרה את האיזון הביולוגי של בית הגידול אליו חדרה, תוקפת ומשמידה את המינים האחרים של חרקים וחסרי חוליות שחיים בסביבתה. הנמלה מזיקה ופוגעת גם בחיות בר, חיות משק שחיות במרעה, בלולים, רפתות וחיות מחמד.

 

כיצד חברת אשמדון מטפלת בנגע

 

ניטור

ניטור ויזואלי : בדיקה זהירה של השטח לראות אם נמצאת נגיעות, והשלמה באמצעות ניטור מסודר  הצבת מקלוני עץ במטריצה מסודרת, המקלונים ימרחו בחומר מתוק ודביק שימשוך אליו את הנמלים.

אם יש נגיעות ידבקו נמלים למקלוני העץ ויקלו עלינו את הזיהוי שקיימת נגיעות בסביבה.

 

לניטור חשיבות רבה כיוון שנכון לבצע פעולת הדברה רק כאשר אנו יודעים שאכן מזיק המטרה אליו מכוונת הפעילות קיים בשטח שנבדק.

 

הדברה 

הדברת מזיקים תבוצע בתכשירי הדברה מאושרים על ידי המשרד להגננת הסביבה.

תכשירי הדברת נמלים מאושרים מתחלקים לג'לי ופיתיונות גרגריים, החומרים מושכים את הפועלות לצרוך אתם ולהעבירם לקן, האכלה הדדית, האכלת הזחלים והמלכה תגרום להתמוטטות הקן וחיסולו.

 

הדברה בריסוס נוזלי מוגבלת עקב הקושי של החומר לחדור אל הקן בשונה מפיתיונות שמובלים על ידי הפועלות אל פנים הקן החברתי שלהם.

 

אם ברצונכם לבצע את הטיפול על ידי מדביר מקצועי, חברת אשמדון תבצע את הפעולות הנדרשות של ניטור וביצוע ההדברה, במקרה שנמצא  נגיעות ניידע את הלקוח מהם הנחיות הבטיחות הנדרשות לשם ביצוע הפעולה, משך הפעולה נגד מזיק זה עלול לארוך זמן רב.

 

חומרי הדברה לקהל הרחב 

קיימים בשוק תכשירים רשומים על ידי משרד הגנ"ס המותרים לקהל הרחב לטיפול בנמלת אש בדרכים שונות כגון ריסוס נגד נמלים, טרם השימוש קראו בעיון את הוראות התווית ופעלו רק על פי ההוראות. בייחוד כאשר מדובר בהדברת נמלים בבית.

 

חשוב בנושא חומרי הדברה לקהל הרחב לבדוק תוקף חיי המדף של המוצר ותוקף היתר הרישום של משרד הגנ"ס .

 

חשוב לדעת 

 יש להמשיך בסבבים של ניטור, תוצאה, והדברה חוזרת בפיתיונות עד לשליטה מוחלטת, פעילות מתמשכת זו מייקרת את עלות ההדברה אך מבטיחה שההדברה תהייה יעילה ולא תחזור על עצמה לאחר פרק זמן.