1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים
לוכד נחשים

נחשים

נחשים אינם מוגדרים כמזיקים אלא כחיות בר מוגנת ועל כן הפעולה היחידה המותרת על פי חוק היא לכידת הנחש והרחקתו אל מחוץ לישוב או העברתו אל פקח של רשות הטבע והגנים.

בישראל כ41 מיני נחשים מתוכם 9 בלבד ארסיים, כאשר הנפוץ ביותר הוא הצפע הארצישראלי שאותו ניתן לפגוש כמעט בכל תחומי הישובים שבין מורדות החרמון וב"ש.

עיקר הפעילות של הנחשים בארץ(באזור המרכז) הינה בחודשים אפריל-ספטמבר אולם גם בחודשים הקרים יותר ניתן לראות נחשים פעילים(בימים חמים יחסית).
למרבית הנחשים ישנה העדפה לשעות פעילות מסוימות אולם דווקא הצפע, שהוא הנחש שאחראי למספר ההכשות הרב ביותר בכל שנה,  עשוי להיות פעיל ביום ובלילה וע"כ רצוי לנקוט במשנה זהירות כשצועדים במקומות סבוכים או בשעות החשיכה.

הנחשים אינם מחפשים את קירבתנו, אולם ההאצה בבניה בשנים האחרונות הביאה לכך שהמפגשים עם הנחשים הפכו תכופים יותר וכך גם מיקרי ההכשות.

כאשר נתקלים בנחש, רצוי להתרחק ממנו בזהירות, לשמור איתו על קשר עין ככל הניתן ולהזעיק לוכד מוסמך למקום. כיום, בעידן הסמארטפונים, העצה המיידית שאנו נותנים ללקוחותינו היא לצלם את הנחש ולשלוח אלינו את התמונה. בהרבה מהמקרים אנו מזהים את הנחש כלא ארסי ולא מסוכן ומורידים את מפלס הפאניקה אצל הלקוח.

במידה והנחש מכיש, רצוי לפנות את המוכש מהר ככל הניתן לבית החולים ובמקביל לשלוח למקום לוכד שיאתר את הנחש ויגדיר את סוגו.