1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים
הדברת מזיקים

מגדיר מזיקים

תיקן אמריקאי. ידוע גם בשמות החיבה ג'וק, מקק.
תאור המזיק:  חרק שטוח ומכונף בעל שני מחושים ארוכים (רק התיקן הבוגר בעל כנפיים. התיקנים הצעירים חסרי כנפים). אורכו עד 5 ס"מ, צבעו חום אדום, פעילותו בעיקר לילית.
תזונת המזיק: מכל הבא ליד. ג'וקים נחשבים לאוכלי כל ונמשכים לכל סוגי המזון האורגני, במיוחד לכאלו המכילים תאית. הג'וקים אוהבים מאוד מזון ביתי.
מהיכן מגיע המזיק: הג'וקים מגיעים בעיקר מביובים ומקומות לחים כגון צמחיה סבוכה ושכבות של עלים הנרקבים על פני הקרקע ומהווים מקור מזון ומסתור עבור המקקים בכל שלבי חייהם.
היכן בבית מסתתר המזיק: ביום הג'וק יסתתר מתחת חפצים, בארונות ובתוך סדקים שונים.
סוג הנזק שגורם המזיק: התיקן עשויי להגיח מהביוב ולכן הוא עשוי לשאת מחלות.  בתוך הבית הוא ניזון מהאוכל שלנו ואף מנייר. נזק נוסף שהג'וק עשוי לגרום-חרדה קשה אצל אנשים הפוגשים אותו.
דרכי טיפול במזיק: הדברת תיקנים מונעת לאורך כל השנה ובנוסף ריסוס, איבוק, שימוש בג'ל, פיתיונות ומלכודות פרומון.

תיקן גרמני
תאור המזיק: תיקן קטן, עד 2 ס"מ. צבעו חום בהיר עד ג'ינג'י. לתיקן הבוגר יש כנפיים אך לתיקנים הצעירים אין.  
תזונת המזיק: מזון אורגני נרקב. התיקן הגרמני נימשך בעיקר לעץ ישן, קרטונים ונייר.
מהיכן מגיע המזיק: נפוץ מאוד בעיסקי המזון, אליהם הוא מגיע בקרטונים שמכילים סחורה ומגיעים ממפעלים וספקים שונים. עשוי להגיע גם בתוך דפנות ומנועים של מקררים, תנורים ומכשירי חשמל שונים למטבח, בעיקר כאלו שעמדו במסעדות סגורות  במשך מספר חודשים והיוו מקום מסתור עבור התיקנים הגרמנים.
היכן בבית מסתתר המזיק: התיקן הגרמני, בניגוד לתיקן האמריקאי מעדיף סביבה יבשה וחמה ולכן יסתתר בארונות מטבח, מאחורי מדפים ואפילו מסביב לשקעי חשמל ובתוך צנרת התשתית של החשמל.
סוג הנזק שהמזיק גורם: זיהום למזון ומטרד סביבתי לדיירי הבית או אורחי העסק.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: הדברת תיקנים מונעת לאורך כל השנה ובנוסף ריסוס, איבוק, שימוש בפיתיונות ג'ל ומלכודות פרומון.
 
קרציות
תאור המזיק: טפיל קטן (בד"כ עד גודל של ס"מ). שטוח ובעל 8 רגליים. לאחר מציצת דם צבע הקרציה משתנה משחור לאפור והיא הופכת לעגולה.
תזונת המזיק: דם. הפונדקאים של הקרציות הנפוצות בסביבת האדם הם בעלי דם חם. בעיקר כלבים, חתולים ובני אדם. הקרציה ניזונה מדם גם בשלב הזחל.
מהיכן מגיע המזיק: קרציות נפוצות מאוד בשדות בור, בעיקר בכאלו בעלי צמחיה. הן מגיעות לחצרותינו וביתנו ע"ג כלבים וחתולים או ניתפסות על בגדנו במהלך טיולים בחיק הטבע.
היכן המזיק מסתתר בבית: קרציה שתגיע לביתנו תחפש פונדקאי למצוץ ממנו דם ולכן היא עשויה לטפס עלינו או על בעלי החיים שאנו מגדלים . לאחר שמצצה מספיק דם, נקבת הקרציה תיכנס לסדק בקיר, מתחת ארון, לשטיח צפוף ושם תטיל עד 500 ביצים שיבקעו כעבור מספר שבועות.
סוג הנזק שהמזיק גורם: הקרציות עלולות להעביר מחלות שונות, בינהן קדחת הקרציות, קדחת המערות ומחלות זואונוטיות נוספות.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: ריסוס כל השטח הנגוע בחומר הדברה מתאים. אם יש בעלי חיים בבית או בחצר, חובה לטפל בהם בחומרי הדברה מתאימים.
 
פרעושים
תאור המזיק: חרקים בעלי גלגול מלא, קטנים מאוד וחסרי כנפיים, בעלי רגלי ניתור ארוכות.  בסביבתנו ניתן למצא בעיקר את פרעוש הכלב ופרעוש החתול.
תזונת המזיק: הפרעושים הבוגרים עוקצים את הפונדקאי ומוצצים את דמו. זחלי הפרעושים ניזונים ממזון אורגני.
מהיכן מגיע המזיק: הפרעושים מגיעים לביתנו בעיקר ע"י כלבים וחתולים.  בחצרות בהן לא מגדלים בעלי חיים ונתקלים פתאום במכת פרעושים, ניתן לייחס זאת לעיתים להמלטה של חתולי רחוב.
היכן המזיק מסתתר בבית: הפרעושים הבוגרים נימצאים בעיקר באזור מרבצם של בעלי החיים, שטיחים, ספות ומיטות. זחלי הפרעושים נמצאים על הריצפה ובשטיחים.
סוג הנזק שהמזיק גורם: עקיצות הפרעוש גורמות לגירויים עזים, גירוד וחוסר נוחות. בנוסף הפרעוש עשוי להעביר מחלות וטפילים שונים.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: שאיבת כל השטיחים, הספות והמזרונים בבית ואח"כ ריסוס כל שטח הריצפה בחומר הדברה המיועד להדברת פרעושים בוגרים וזחלי פרעושים.
 
פשפשים
תאור המזיק: פשפש המיטה (ידוע גם בשם פשפש הבית) הינו חרק בעל גלגול חסר השייך למשפחת הפשפשאים.  אורך הפשפש כחצי ס"מ, צורתו פחוסה וציבעו חום- אדמדם. זחל הפשפש דומה לבוגר בצורתו אך הוא קטן ובהיר יותר
תזונת המזיק: הפשפש הבוגר וגם זחל הפשפש ניזונים דרך עקיצת האדם ומציצת דמו.
מהיכן מגיע המזיק: הפשפש מגיע אל ביתנו בתוך ריהוט משומש או מצעים משומשים או כאשר אנו מתארחים בבתי הארחה שאינם שומרים על הגיינה ואינם מקפידים לבצע פעולות הדברה קבועות.
היכן המזיקים מסתתרים בבית: הפשפש פעיל בלילה וע"כ במשך היום הוא יסתתר בקרבת המיטה, בד"כ בסדקים בקיר, בארונות, מאחורי תמונות ומתחת המזרן.
סוג הנזק שהמזיק גורם: עיקר הנזק של הפישפש הוא בעקיצתו והגירוי שמופיע בעקבותיה ובעצם התחושה הלא נעימה של המצאותו בקרבנו.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: הדברת הפשפשים דומה להדברת פרעושים ומתבצעת בעזרת חומרי הדברה בטוחים עם התמקדות בעיקר בריסוס חדרי השינה וריסוס יסודי מסביב למיטות.
 
נמלים
תאור המזיק: בארץ ישנם עשרות סוגים של נמלים שאורכן נע בין מילמטרים בודדים ועד יותר מסנטימטר אחד. הנמלים מופיעות בצבעים שחור, חום, אדום ,צהוב ושילובים שונים.
תזונת המזיק: מאחר וישנם מספר רב של סוגי נמלים, ישנו גם מגוון של מזונות אליהם נמשכות הנמלים. ישנן נמלים שנמשכות לסוכרים וישנן נמלים שיעדיפו בשר.
מהיכן מגיע המזיק: הנמלה חיה בקינים שיכולים לכלול מליוני נמלים. קן הנמלים יכול להיות באדמה, בקיר, מתחת הריצוף, על עצים ובעצם כמעט בכל מקום.
היכן המזיק מסתתר בבית: הנמלים שחודרות אל הבית עושות זאת במטרה לאסוף מזון. כשהן משלימות את המלאכה הן חוזרות אל הקן. קן הנמלים אינו נייד ונדיר שנמלים ינטשו אותו ויעבירו את כל תכולתו, לרבות ביצים , רימות וגלמים למקום חדש.
סוג הנזק שהמזיק גורם: לאחרונה התגלו בארץ נמלי אש. אלו נמלים שנושכות ונשיכתן עשויה להיות מסוכנת. נזק נוסף שנמלים גורמות הוא ע"י חדירה למזונות וזיהומו.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: הדברת נמלים נעשית בריסוס של הבית וטיפול נקודתי בקן בפתיונות, אבקות, ריסוס  ורעלים שונים. לנמלים כושר עמידות טוב לחומרי הדברה והדברתן אינה פשוטה.
 
עכבישים
תאור המזיק: פרוקי רגליים חסרי מחושים בעלי 8 רגליים. אורכם (בארץ) עד חמישה וחצי ס"מ. חסרי כנפיים. חלק מהעכבישים טווים קורים. בארץ יש כמה מאות מיני עכבישים.
תזונת המזיק: העכבישים צדים בעלי חיים אחרים. בעיקר חרקים ופרוקי רגליים אחרים.
מהיכן מגיע המזיק: העכבישים חודרים אל ביתנו מתחת לדלתות ודרך חלונות. כושר הטיפוס הטוב שלהם מאפשר להם להגיע לכל גובה.
היכן המזיק מסתתר בבית: ישנם לא מעט סוגי עכבישים החודרים למעונות האדם וע"כ הם עשויים להמצא בכל מקום בבית. חלקם טווים קורים בולטים בפינות התקרה (כמו העכביש הנקרא "רעדן") וחלקם טווים את קוריהם בפינות החדר (כמו האלמנה השחורה). חלק מהעכבישים לא טווים קורים אלא מעדיפים להסתתר בחריצים שונים והם עשויים להגיע לבגדים, מגירות וצעצועים שונים.
סוג הנזק שהמזיק גורם: בארץ ישנם שני סוגי עכבישים הנחשבים למסוכנים לאדם. אלמנה שחורה וששן חום. לאלמנה קורים עבים, חזקים וקצרים ובדרך כלל היא טווה אותם במקום נמוך. הששן אינו טווה קורים וע"כ אנו עשויים להתקל בו במקומות שונים בבית. נזקים נוספים שעשויים להיגרם ע"י עכבישים- בהלה וחרדה (חלק מהעכבישים הינם בעלי מראה מרתיע, כגון הפרוונית). וליכלוך (קורי עכביש במקרה של עכבישים טווי קורים).
דרכי טיפול והדברה של המזיק: אין חומרי הדברה המיועדים ספציפית לעכבישים (בגלל מגוון הסוגים הרחב ומגוון בתי הגידול שלהם). ריסוס יסודי של הבית בחומרי הדברה איכותיים יכול להפחית את כמות העכבישים הנמצאים בו.
 
נדל ארסי
תאור המזיק: הנדל הארסי ידוע גם בכינויו העממי "מרבה רגליים". למעשה, ה"רב רגל" הינה חיה שונה לחלוטין. הנדלים הם פרוקיי רגליים החובבים לחות ומקומות אפלים. לנדלים גוף ארוך ושטוח המחולק לפרקים השווים בגודלם. אורך הנדל עד 20 ס"מ, לרוב פחות. צבע הנדל- צהוב, חום, שחור, כחלחל או שילוב של כמה מהצבעים הללו.
תזונת המזיק: הנדלים ניזונים בעיקר מחרקים ופרוקי רגליים אחרים אולם הגדולים שבהם עשויים לתקוף אפילו עכבר או גוזל של ציפור.
מהיכן מגיע המזיק: הנדלים מתחבאים תחת אבנים וסלעים או קורות עץ המונחות על הקרקע בסביבה לחה. הם בד"כ חודרים לביתנו מתחת לדלתות. לפעמים הם יכנסו מהפתחים שמסביב לצינורות האינסטלציה.
היכן המזיק מסתתר בבית: בבית הנדל יחפש מקום חשוך, צפוף ולח ולכן הוא עשוי להתחבא בארונות ואפילו בין מגבות.
סוג הנזק שהמזיק גורם: נשיכתו של הנדל כואבת מאוד מאחר שהוא ארסי אבל ככל הנראה אינה מסוכנת לאדם. הנשיכה נראית כשתי עקיצות ואדמומיות מופיעה מסביב למקום.  מלבד הנשיכה, לנדלים מראה מרתיע ומוניטין רע שהופך את הפגישה איתם ללא נעימה.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: אין חומרי הדברה ספציפיים לנדלים. מרבית הריסוסים לבית, במידה ויבוצעו בחומרי הדברה איכותיים, יוכלו להדביר את הנדלים הנכנסים אל הבית במהלך האביב.
 
עקרבים
תאור המזיק: פרוקי רגליים בגודל בינוני בעלי שתי צבתות וזנב ארוך המכיל עוקץ ובלוטת ארס. הגדולים שבהם מגיעים לאורך של 13 ס"מ אך רובם קטנים יותר. צבעם משתנה בין המינים השונים ויהיה בגוונים של צהוב, שחור או חום.
תזונת המזיק: העקרבים הינם טורפים הניזונים מחרקים ופרוקי רגליים קטנים. הגדולים בינהם עשויים לטרוף זוחלים קטנים.
מהיכן מגיע המזיק: מרבית העקרבים חיים באזורים חוליים או מסולעים  וע"כ בד"כ יחדרו אל הבית מהגינה. העקרבים מטפסים מצויין ויכולים להגיע גם לקומות גבוהות ולחדור למבנים דרך חלונות.
היכן המזיק מסתתר בבית: העקרבים חובבי אפלולית וע"כ יתחבאו בחריצים שונים בתוך המבנה.
סוג הנזק שהמזיק גורם: כל העקרבים ארסיים. לחלקם ארס חלש אולם לחלקם ארס חזק מאוד והם עשויים אף להרוג (לדוגמא-העקצן הצהוב). העקיצה כואבת מאוד ומלווה לפעמים בעליה של חום הגוף. בכל מקרה של עקיצת עקרב מומלץ לגשת לבית החולים.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: לא קיים חומר הדברה ספציפי לעקרבים. מומלץ לרסס טוב את כל פינות המבנה ובנוסף לרסס את הקירות החיצוניים ,הסלעים וכל מקומות המסתור הפוטנציאלים הנוספים העשויים להמצא בחצר.
 
דבורים
תאור המזיק: הדבורים אינן נחשבות למזיק. דבורי הדבש הינן חרקים מתורבתים המשמשים את האדם בתעשיים הדבש. מידי פעם בורח נחיל דבורים מאחת הכוורות ומתנחל בקרבתנו. במקרה הזה רצוי להזעיק כוורן שיגיע לאסוף את הנחיל. רק במידה ואין ברירה נבחר להדביר את נחיל הדבורים. אורך הדבורה כ 13 מ"מ וצבעה חום צהבהב. הדבורה בעלת כנפיים ובימים חמים ניתן למצא אותה מרחפת סביב פרחים ואוספת צוף.
תזונת המזיק: הדבורה ניזונה בעיקר מאבקת פרחים ויש לה תפקיד חשוב בהאבקת הצמח.
מהיכן מגיע המזיק: כוורות דבורים מוצבות בעיקר בשדות ומסביב למטעים ופרדסים.
היכן המזיק מסתתר בבית: לעיתים נמלט נחיל דבורים מהכוורת והוא עשוי למצא מסתור בתוך חור בקיר , על שיח בחצר או בארגז הרוח מסביב לבית.
סוג הנזק שהמזיק גורם: עקיצת דבורה איננה נעימה ולאנשים אלרגיים היא אף מסוכנת מאוד. מפגש עם נחיל דבורים עשוי להסתיים במספר עקיצות ואז הופך הדבר למסוכן גם למי שאינו אלרגי לדבורים.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: העדיפות הראשונה היא איסוף נחיל הדבורים ע"י כוורן מנוסה והחזרת הנחיל אל הכוורת. במידה והדבר אינו אפשר וישנו חשש לפגיעה בבני אדם, הנחיל יושמד על ידי איבוק או ריסוס בחומרי הדברה פריתרואידים.
 
צרעות
תאור המזיק: בארץ מספר סוגים  של צרעות. שניים מהם  חיים בנחילים ולא מהססים לעקוץ כשהם מרגישים מאויימים.  הצרעה המזרחית (הדבור) היא מהגדולות בארץ. צבעה חום צהוב. הצרעה הגרמנית קטנה יותר וצבעה שחור צהוב.
תזונת המזיק: הצרעה המזרחית טורפת חרקים ואוכלת גם פירות. הצרעה הגרמנית אוכלת חרקים, בשר וצוף.
מהיכן מגיע המזיק: בטבע, הצרעות בונות את קינהן בחורים שונים בקרקע, בנקיקי סלעים ובעצים חלולים.
היכן המזיק מסתתר בבית: צרעות נמשכות לחורים וע"כ הן עשוייות ליבנות את הכוורת שלהן בתוך חורים בקיר, בחלונות הזזה, כיסי תריסים ובעליות גג.
סוג הנזק שהמזיק גורם: עקיצתן של הצרעות כואבת מאוד ואף מסוכנת לאלרגיים שביננו. נטייתן של הצרעות להגן על הקן גורמת להן לתקוף כל מי שמתקרב אליו וזה עשוי להוביל לעשרות עקיצות שבהחלט יסכנו חיי אדם.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: קיני צרעות מודברים בריסוס ובאיבוק בחומרי הדברה שונים, בעיקר רעלים ממשפחת הפריתרואידים.
 
יתושים
תאור המזיק: חרקים מעופפים קטנים, המופיעים בעונות החמות של השנה, במיוחד בסביבות מקורות מים עומדים.  בארץ מספר סוגי יתושים.
תזונת המזיק: זחל היתוש נמצא בתוך מים במשך כל תקופת הזחל וניזון מחומר אורגני. נקבות היתוש הבוגרות ניזונות מדם.
מהיכן מגיע המזיק: יתושים מתרבים במקורות מים עומדים- אגמים, ביצות, מים שעומדים בחבית, צמיג, עציץ ועוד. לאחרונה התגלה בארץ יתוש הטיגריס האסייני שזחליו מתפתחים במקווי מים קטנים ביותר-אפילו בטיפות הכלואות בין עלי צמחים מסויימים. היתוש מגיע לביתנו בתעופה.
היכן המזיק מסתתר בבית: יתושים בד"כ אינם מסתתרים אלה עומדים גלויים על קירות הבית ומשקופי הדלתות, או על עציצים שונים.
סוג הנזק שהמזיק גורם: יתושים ידועים כמעבירי מחלות שונים. בנוסף, עקיצתם מטרידה ביותר וגורמת לגירוי עז של מקום העקיצה.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: הדברת יתושים יעילה רק בשלב הזחל, ז"א הדברת מוקדי מים עומדים או ייבושם המוחלט(כולל תחתיות של עציצים). הדברת זיחלי היתושים נעשית ע"י חומרי הדברה פריתרואידיים, מג"חים ושמן. מניעת כניסה של יתושים בוגרים אל הבית נעשית ע"י רשתות חרקים.
 
זבובים
תאור המזיק: שייכים לחרקים אולם נבדלים מהחרקים בכך שהם בעלי זוג כנפיים אחד. בארץ מינים רבים של זבובים.
תזונת המזיק:  תזונתם של הזבובים מגוונת מאחר וישנם בארץ מספר מינים. חלק מרימות הזבובים ניזונות מבשר  וחלקן מפירות. ישנם מינים טורפים.
מהיכן מגיע המזיק: הזבובים נמצאים בכל מקום וחודרים לביתנו בתעופה. לכן רצוי תמיד להתקין רשתות כנגד חרקים על כל פיתחי הבית.
היכן המזיק מסתתר בבית: זבובים אינם נוטים להסתתר אלא לעמוד במקום גלוי.
סוג הנזק שהמזיק גורם: הזבובים עשויים לזהם מזון ופצעים ואף להטיל את ביציהם אל תוך פצעים ועל מזונתנו.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: אין הדברה יעילה וארוכת טווח כנגד זבובים. מומלץ להקפיד על סגירת רשתות ומניעת המצאות חומר אורגני נרקב מכל סוג בסביבת הבית.
 
יונים
תאור המזיק: יונת הבית היא ציפור בגודל בינוני שבוייתה מיונת הסלע. צבעה הטבעי הוא אפור שחור אולם כיום קיימות יונים בצבעים נוספים כגון חום ולבן.
תזונת המזיק: היונה אוכלת בעיקר זרעים אולם בתוך העיר היונים אוכלות ברצון גם לחם ושאריות מטבח אחרות.
מהיכן מגיע המזיק: היונים נמצאות בכל הארץ.
היכן המזיק מסתתר בבית: היונים מקננות בד"כ על אדני חלון ועל ובתוך גגות ומרפסות.
סוג הנזק שהמזיק גורם: יונים גורמות למטרד רב-רעש, ליכלוך, ריח וכיני יונים.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: כיום ישנם פתרונות רבים שהינם ידידותיים לסביבה ואינם פוגעים ביונה. בין היתר-רשתות, דוקרנים וכבלים שונים. ישנם גם פתרונות אלקטרוניים שונים אולם מנסיוננו, הפתרונות המכנים פותרים את בעיית היונים בצורה טובה יותר ולטווח ארוך יותר.
 
חולדות
תאור המזיק: בארץ ישנם שני מיני חולדות. חולדת החוף (Rattus norvegicus) והחולדה המצויהRattus) rattus) הידועה גם בכינויה חולדת העליות. החולדות הינן מכרסמים בגודל בינוני, בגוונים חום-אפור-שחור בעלות זנב ארוך. שני סוגי החולדות פעילים בלילה.
תזונת המזיק: חולדות הינן אוכלות כל. החולדה המצויה מעדיפה מזון צימחי וחולדת החוף מעדיפה מזון בשרי, אולם שתיהן לא בוחלות בשום סוג של מזון וכשאין מזון בסביבה החולדות יכרסמו עץ, גומי, קרטון ואף פלסטיק.
מהיכן מגיע המזיק: חולדות החוף חיות במחילות באדמה וחודרות לבתים דרך דלתות פתוחות ואף דרך מערכת הביוב(החולדות הללו שחיניות וצוללניות מצויינות). החולדה המצוייה חיה בעיקר על עצים ושיחים ובקירבתנו היא תתגורר בעליות הגג ולכן החולדה המצויה היא מטפסת מעולה ויכולה לחדור אל הבית גם דרך מרפסות וחלונות בקומות הגבוהות.
היכן המזיק מסתתר בבית: חולדה שתחדור אל הבית תסתתר בד"כ במקום חשוך וצר, ז"א מתחת למיטות, מאחורי ובתוך ארונות, מתחת לצוקל במטבח ועוד.
סוג הנזק שהמזיק גורם: חולדות ידועות כמעבירות של מחלות מסוכנות. בנוסף, הן מכרסמות כל דבר אפשרי וגורמות לנזקים עצומים למבנים ותשתיות. הן גם גונבות מזון מהשיש ועשויות לנשוך אותנו בזמן השינה. בנוסף, מפגש עם חולדה בתוך הבית עשוי להיות מפחיד ותראומטי.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: פתרונות קבועים למניעת חדירת חולדות אל המבנים-רשתות מסביב לפתחים ומחסומים פיזים אחרים בגגות שיקשו על החולדות לחדור לשם. במידה והחולדה כבר חדרה אל הבית-שימוש במלכודות ופתיונות שונים ללכידתה וסילוקה של החולדה מהבית כמה שיותר מהר.
 
עכברים
תאור המזיק: העכבר הינו מכרסם קטן (מספר סנטימטרים) בצבע אפור בעל זנב ארוך. העכברים הינם פעילי לילה.
תזונת המזיק: עכברים מעדיפים זרעים כשהם בשדה. בבית הם פשוט יכרסמו כל חבילת מזון שימצאו.
מהיכן מגיע המזיק: עכבר הינה חיה נפוצה ביותר בשדות ובחצרות. עקב גודלו וגמישותו, העכבר מסוגל לחדור לביתנו מתחת לדלתות ודרך סדקים צרים ביותר.
היכן המזיק מסתתר בבית: העכברים עשויים להתחבא בארונות מטבח, במגרות נעליים, בקירות(במיוחד בבתים ישנים או בקירות גבס) ובכל מקום אחר בו הם ירגישו מוגנים.
סוג הנזק שהמזיק גורם: עכברים עשויים לשאת מחלות מסוכנות. בנוסף, הם מכרסמים כל דבר אפשרי וגורמים לנזקים למבנים ותשתיות. הם עשויים לאכול מזון מהשיש ובנוסף, מפגש עם עכבר בתוך הבית עשוי להיות מפחיד ותראומטי.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: הטיפול בעכברים נעשה בעזרת מלכודות עכברים מקצועיות ובעזרת פתיונות מתאימים לעכברים.
 
נחשים
תאור המזיק: הנחשים אינם מוגדרים כמזיקים, אלא כחיות בר מוגנות. הנחשים הינם זוחלים חסרי רגליים בעלי קשקשים. בארץ ישנם כ 100 מיני זוחלים ומתוכם כ40 מיני נחשים (הדעות חלוקום בין הביולוגים השונים).
תזונת המזיק: נחשים ניזונים ממגוון רחב של מזונות. הקטנים שבהם יאכלו ביצי נמלים בעוד שהגדולים שבינהם (זעמן שחור ותלום קשקשים) יכולים לאכול עופות, זוחלים אחרים ויונקים בינוניים.
מהיכן מגיע המזיק: נחשים מצויים באופן טיבעי בכל הארץ. בשדות ובשיטחי בור הם נפוצים יותר, אבל מינים מסויימים של נחשים (כמו נחש צפע) הסתגלו לחיים בתוך העיר והם משגשגים במקומות ישוב.
היכן המזיק מסתתר בבית: נחש שיחדור אל הבית יחפש את הדרך המהירה ביותר אל מחוצה לו. עד שהוא ימצא אותה, הוא יכול להסתתר כמעט בכל סדק או חריץ וכמעט מתחת לכל רהיט. נחשים נחשבים למטפסים מצויינים וביכולתם להסתתר אף מעל הארון.
סוג הנזק שהמזיק גורם: נחשים ארסיים עשויים לסכן את חינו אולם מרבית המפגשים שלנו יהיה עם נחשים לא ארסיים והנזק היחיד שייגרם הוא בהלה או טראומה.
דרכי טיפול והדברה של המזיק: ברגע שנתקלים בנחש חובה להתרחק ממנו למקום בטוח ואף להרחיק כלבים, להישאר איתו בקשר עין עד כמה שניתן ולהזעיק לוכד נחשים. אסור להרוג או לפגוע בנחשים מאחר והם בעלי חיים מוגנים. בנוסף, התעסקות עם נחש ארסי יכולה להביא לפגיעה ואף למוות של אדם לא מיומן ואכן היו מספר הכשות נחשים בשנים האחרונות שנגמרו באסון עקב נסיון של לוכד נחשים חובב ללכוד את הנחש.

חיות בר
תאור המזיק: חיות בר אינן מזיקים!. פעמים רבות פונים אלינו בבקשה ל"הדביר" עטלפים, שועלים, תנים, קיפודים, נמיות, עופות דורסים ועוד. חשוב לדעת-פגיעה בחיות בר הינה עבירה על החוק ודינה קנס כספי גבוה ואף מאסר. אנו ממליצים לכל לקוחותינו ללמוד להכיר ולהנות מחיות הבר הסובבות את ביתנו ולהמנע מפגיעה בהן. בכל מקרה שישנה בעיה עם חיית בר, נשמח בחפץ לב לעזור ולייעץ בנושא.