1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים
הדברה לעסקים

הדברה לעסקים ולתעשיה

הדברה במגזר העסקי:
עסקים רבים נזקקים לשרותי הדברה. ישנו מגוון רחב של עסקים ולכן מגוון רחב של פעולות הדברה שמבוצעות במגזר העסקי. במאמר זה ננסה לאמוד על ההבדלים בין הדברה ביתית להדברה לעסקים וננסה לפרט את שיטות ההדברה השונות הקיימות המוצעות על ידינו למגזר העיסקי.
 
הדברת מזיקים במגזר העסקי, בניגוד להדברה הביתית,  הינה בד"כ תכופה יותר ומורכבת יותר (בהתאם לסוג העסק ואופי המקום). העסקים שצריכים יותר מכל שרותי הדברה הינם עסקי המזון. החל מדוכני מזון ובתי קפה שכונתיים, דרך מאפיות קטנות ומסעדות יוקרה וכלה במפעלי מזון ,מחסני מזון וממגורות קמח. אולם מלבד עסקי המזון ישנם לא מעט גופים במגזר העיסקי שנעזרים בשרותי הדברה קבועים. בין היתר ניתן למנות בתי מלון, בתי אבות, מפעלים, קניונים, חנויות ועוד. המשותף לכולם הוא הרצון והצורך להישאר נקיים ממזיקים ומתוצריהם במשך כל השנה כדי למנוע זיהום מזון ,מפגעים תברואתים, נזק לציוד, נזק לסחורה, נזקים לתשתיות ולמבנים וכמובן נזק כספי ותדמיתי אם נגיעות המזיקים בעסק נחשפת לעיניי הציבור הרחב.
אנו, בחברת אשמדון בע"מ, מתמחים במתן שרותי הדברה לעסקים.

השלב הראשון
השלב הראשוני בעבודתנו הינו ניטור העסק וסביבתו לאיתור מזיקים קיימים ונקודות תורפה פוטנציאליות כגון חורים שמהם עשויים לחדור חולדות ועכברים למחסנים ולמבנים, אזורים שבהם רמת ההגיינה אינה גבוהה מספיק ומזמינה מזיקים כגון ג'וקים ונמלים, אזורים מוזנחים מסביב למבנים ובחצרות שמהווים מקור משיכה למכרסמים שונים ונחשים, עשביה גבוהה שעשויה להכיל פרעושים וקרציות וכן הלאה.

השלב השני
ייעוץ והסבר ללקוח על סוגי המזיקים הפוטנציאלים בסביבתו ואופיים ודרכים לשיפור ולתיקון כל הממצאים שהתגלו בשלב הראשון על מנת להקטין את כמות המזיקים הנמצאים בסביבת העסק ולצמצם את יכולת חדירת המזיקים הללו אל תוך המבנים ואת יכולתם של המזיקים לשרוד ולשגשג בתוך העסקים.  בהרבה מאוד מקרים, ישנה חשיבות לשיפור הניקיון והסדר בסביבה החיצונית של העסק וזה אף עשוי לצמצם משמעותית את הצורך בשימוש בחומרי הדברה.(באזורים מלוכלכים ומוזנחים, אין משמעות לביצוע הדברת מזיקים מאחר ומרבית חומרי ההדברה והרעלים והפתיונות השונים אינם מגיעים לייעדם. ניתן לקרא על זה במאמר שכותרתו "הדברה ירוקה" ).

השלב השלישי
בניית תוכנית הדברה מקיפה למשך שנה שלמה, בשיתוף עם הלקוח ובהתאם לאופי ולדרישות העסק. התוכנית יכולה לכלול טיפולי הדברה תכופים (בתדירות של פעם-פעמים בשבוע אם מדובר במפעל גדול), טיפולים חד חודשיים לבתי עסק כגון בית אבות או מלון וטיפולים רבעוניים לעסקים קטנים וחנויות. תדירות הטיפולים תקבע לאחר איפיון המקום וסביבתו ואיפיון המזיקים הקיימים והפוטנציאלים.

השלב הרביעי
הוצאת תוכנית ההדברה לפועל ויישומה בשטח העסק.  בכל הטיפולים הללו אנו מיישמים את המסקנות שמתקבלות מניטור המזיקים בשלבים המוקדמים של תהליך העבודה. העבודה עצמה נעשית בשיתוף פעולה מלא עם הלקוח תוך שימת דגש על הדברות בטיחותיות ושימוש מושכל ומצומצם בחומרי ההדברה בסביבת העובדים ולקוחות העסק ובסביבת מזון. שיתוף פעולה של הלקוח איתנו ועם תוכנית ההדברה שהכנו עבורו מביאה לתוצאות מהירות ומשמעותיות ביותר בתהליך ההדברה המתבצע בעסק ויוצרת סביבת עבודה נקיה ונעימה יותר לאורך כל השנה. בד"כ, לאחר מספר טיפולים ההדברות הופכות מהדברות מטפלות להדברות מונעות וזה אומר שימוש מועט ביותר בחומרים הדברה, רעלים ופתיונות ועסק נקי ממזיקים לאורך כל השנה.

בין לקוחותינו העיסקיים והציבוריים נימנים עיריות ומועצות מקומיות, בתי אבות, חנויות ומחסנים ועוד.
נשמח להגיע את העסק שלכם להתרשמות ולמתן הצעת מחיר לשרותי הדברה שנתיים וזה ללא כל התחייבות מצדכם וללא עלות.
 
כותב מאמר זה הינו מדביר מוסמך, לוכד נחשים מורשה ובעל תואר ראשון בביולוגיה מאוניברסיטת ת"א.