1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים
הדברת צרעות

הדברת צרעות

מהן צרעות?

בארץ ישנם מספר רב של מיני צרעות. למרבית הצרעות יש צבעים בוהקים וניגודיים וצורתן גלילית ומוארכת. הצרעות ניזונות מצוף ומחרקים. מרבית הצרעות אינן תוקפניות ולא מסוכנות וחלקן אף יחידניות ואינן חיות בקן או בכוורת. הצרעות פעילות ביום, בעיקר בשעות החמות. מרבית המינים אינם מסוכנים לאדם ועל כן הדברתן כאשר הן נוכחות בסביבתנו היא מיותרת.

 

לא מומלץ להדביר קיני צרעות באופן עצמאי! תנו לנו לעשות את העבודה בצורה מקצועית ובטיחותית. 

 

צרעות הנפוצות בסביבת האדם

יוצאות מן הכלל הן הצרעה המזרחית והצרעה הגרמנית אשר נחשבות לתוקפניות יחסית וקיני הצרעות שלהן עשויים להכיל מאות צרעות. עקיצתן הכואבת ומספרן הגבוה של הצרעות בנחיל עשויים אף לסכן בני אדם שיחלפו בקרבת הקן או הכוורת ולא רק את מי שאלרגי לעקיצתן. הצרעות מגינות על הקינים שלהן בנאמנות גדולה וזה מה שהופך אותן למסוכנות. כאשר נתקלים בצרעה גרמנית או בצרעה המזרחית באזור מגורים או במבנה תעשייתי רצוי לבצע הדברת צרעות לכל הקן. הקן עשוי להימצא חשוף על קיר או עמוד אולם בד"כ הן יעדיפו להסתיר אותו בתוך חלל בקיר, בעליית גג ואף במחילות בקרקע.

 

הצרעה הגרמנית הנה צרעה בינונית באורך של 1-1.5 ס"מ. צבעה הבסיסי צהוב מוכתם בשחור והיא בד"כ בונה קן בתוך חללים חשוכים ובפינות של מבנים. הקן נראה כמו נייר אפור. מזונה העיקרי הוא טל וחרקים קטנים. עקיצת הצרעה הגרמנית כואבת מאוד אך אינה נחשבת לקטלנית. הצרעה המזרחית הנה צרעה גדולה מאוד וצבעה חום מפוספס בצהוב. עקיצתה מכאיבה ביותר ומבנה העוקץ שלה מאפשר לה לעקוץ מספר פעמים ברציפות וזה בשונה מעוקץ הדבורה אשר נתלש מגופה לאחר העקיצה וגורם למותה. הצרעה המזרחית ניזונה מבשר ומצוף ואחד המאכלים האהובים עליה הוא דבורי דבש, לכן, בנוסף לעקיצות המכאיבות שלה היא נחשבת גם למזיק חקלאי.
 

הדברת צרעות - שיטות וחומרי הדברה 

ההדברה נעשית בריסוס חומר הדברה נוזלי ישירות על הנחיל והכוורת או אל תוך החלל בו הן נמצאות. שיטת הדברה יעילה לא פחות הינה איבוק ישירות לתוך הקן או הכוורת, תוך נקיטת אמצעי זהירות מקסימאליים למניעת פגיעה באנשים אשר נמצאים בסביבת הצרעות.  במקרים בהם הקן אינו נגיש, שיטת האיבוק עשויה להיות יעילה יותר. אם כי, חשוב לקחת בחשבון שאז המרחק של המדביר מנחיל הצרעות יהיה קצר יותר והמדביר יהיה חשוף יותר לעקיצות. אנו ממליצים לבצע ריסוס נגד צרעות בשעות הבוקר המוקדמות או שעות הערב המאוחרות מאחר ובשעות האלו מרבית הצרעות מרוכזות בתוך הקן וההדברה תהיה אפקטיבית מאוד. בנוסף, בשעות האלה הצרעות תוקפניות פחות, הכוורת נגישה יותר וההדברה תהיה בטוחה יותר.

 

חשוב לדעת שלרוב, לא ניתן להדביר קיני צרעות ללא מציאת הקן. איתור קן הצרעות אינו פשוט ולא תמיד אפשרי מאחר והוא יכול להמצא כמה מאות מטרים מהמקום בו אנו פוגשים אותן. במקרים האלה ניתן לנסות ולהדביר את הצרעות המעופפות בעזרת שימוש בפתיונות מורעלים אולם שיטת הדברה זו פחות אפקטיבית ואחוזי ההצלחה שלה נמוכים.

 

הדברת דבורים ומעופפים נוספים

הדבורים אינן נחשבות למזיק אלא לחרק חשוב ביותר לחקלאות. כל מחזור החיים על פני כדור הארץ תלוי ביכולתן של הדבורים להאביק צמחים ולעזור בתהליך הריבוי וההפריה של הצמח. במקרים שבהם נתקלים בנחילם של דבוריי דבש, בעיקר בתקופת האביב, אז מגיחות בכוורת מלכות חדשות ועפות לימצא להם מקום בכדי להקים כוורת דבורים חדשה וניתן לאסוף את הכוורת עם הנחיל והמלכה, אנו לא נבצע הדברת דבורים אלא נעזר בכוורן (דבוראי) לסילוק המפגע.

בדומה לשרותי הדברת מזיקים אחרים שאנו מציעים, גם שרותי הדברת צרעות אנו מציעים למגזר הפרטי, למגזר העסקי ולמגזר הציבורי.