1800884422
לקבלת הצעת מחיר השאר פרטים
הדברת עכברים

הדברת עכברים וחולדות בעסק ובבית

בארץ ישראל קיימים כ- 35 מיני מכרסמים, המחולקים למשפחות שונות אשר בתוכן ניתן למצוא את הסנאים, הנברנים, הגרבילים, העכברים, החולדים, הנמנמנים, הירבועים ואף את הדרבן והנוטריה (מין פולש של מכרסם שהתפשט בארץ כפליט של תעשיית העורות ועושה נזקים עצומים לחקלאות הימית).

בין מכרסמים אלו, ישנם שלושה מינים הנמצאים בסביבת האדם ונחשבים למינים מזיקים: עכבר הבית, חולדה מצויה וחולדת החוף. כאשר נתקלים באחד משלושת המינים הללו, זה סימן שצריך להזמין מדביר!

כל שאר מיני המכרסמים שהזכרנו הינם בעלי חיים המוגנים על פי החוק וכנגדם אסור להדביר ואף לא להשתמש ברעל עכברים או מלכודת עכברים.

 

מצאתם מכרסם בסביבתכם? פנו מהר למדביר.


מהן הסכנות בהימצאות עכברים וחולדות?

עכברים וחולדות שייכים למחלקת היונקים והינם בעלי דם חם ולכן עשויים להעביר לנו ומחלות קשות, חלקן חסרות מרפא כגון כלבת ומגפות קטלניות כמו דבר. ישנה טענה שמגפת הדבר שהשתוללה באירופה במאה ה17 וקטלה מיליוני בני אדם הופצה ע"י חולדות שנשאו עימן פרעושים נגועים. סביר להניח שבאותה התקופה, הנושא של הדברת עכברים לא היה מפותח דיו ולא היה מספיק ידע מקצועי ואמצעים. בנוסף עכברים וחולדות ידועים כנשאים של טפילים שונים ופרעושים שעשויים לעבור אל בני האדם וחיות המחמד שלהם.
עכברים וחולדות עשויים לגרום לנזקים כלכליים כבדים מאוד ע"י פגיעה במזון מאוחסן, הן ע"י כרסום ישיר וכרסום אריזות המזון והן ע"י פסילת המזון בגלל הפרשות המכרסמים המזהמות את המזון, פגיעה בתשתיות צנרת מים, כבלי חשמל וצנרת מזגנים - נפוץ מאוד בעליות גג וכו'. כמו כן, כרסום דלתות וארונות מטבח וכמובן גרימת בהלה ואי נוחות ללקוחות בבתי עסק שונים. לכן, ישנה חשיבות לבצע הדברת עכברים ברגע שנתקלים בעכבר או חולדה בסביבת המגורים והעבודה.


כיצד נבצע הדברת חולדות ועכברים?

כמו בכל הזמנה של בעל מקצוע, הדברת חולדות ועכברים צריכה להיעשות ע"י מדביר עכברים מקצועי. תחילה המדביר יזהה האם מדובר בעכבר או באחד ממיני החולדות שהזכרנו בתחילת המאמר. כמו כן, רצוי מאוד לזהות האם מדובר בחולדה או בעכבר בודד שפלש לבית או לבית העסק והוא מחפש את מקומו או שמא מדובר במשפחה מבוססת היטב שכבר מכירה את האזור, את כל פתחי הכניסה והיציאה וכמובן את מקורות המזון והמים (במקרים כאלו, ההדברה עשויה להיות קשה ומסובכת יותר ולארוך זמן ממושך). לאחר מכן המדביר יבצע חיפוש אחר מחילות מסביב למבנה ואיתור דרכי הכניסה של העכברים והחולדות אל המבנה ולבסוף, לאחר שקלול כל הממצאים, תתבצע הדברה למכרסמים שנמצאים בתוך המבנה ע"י פיזור מלכודות המתאימות לסוג המכרסם והצבת תיבות האכלה בטיחותיות ונעולות המכילות פיתיונות מתאימים.


הדברת עכברים ומכרסמים - תוכנית שנתית

עבור כל לקוחותינו המוסדיים אנו בונים תוכנית שנתית למניעת מזיקים ובתוכה ניתן דגש על נושא הדברת מזיקים כללית  שמבוססת על הדברת תיקנים וחרקים זוחלים אחרים ועל הדברת עכברים וחולדות הקיימים במבנים מאוכלסים, בחצרות ובמערכת הביוב ומניעת המכרסמים מלחדור ולאכלס מחדש את המבנים. כחלק ממערך הניטור שאנו מקימים, אנו מציבים תיבות האכלה קבועות ומסומנות שנבדקות על בסיס קבוע (שבועי או חודשי, תלוי באופי המקום ודרישות הלקוח) לאורך השנה כולה .שיטת ניטור מכרסמים זאת מאפשרת לנו שמירה על בתי העסק שעימם אנו עובדים וסביבתם נקייה ממכרסמים לאורך כל השנה.

 

לעיתים, למרות כל מאמצי ההדברה, הניטור והפיקוח, עדיין יצליח מכרסם להסתנן אל המבנה. זה יכול להיות בצורה עצמאית, כגון כניסה מאזור לא מפוקח, בעיקר כאשר ישנה צמידות לעסק נוסף שאינו מקפיד בנושאי ההדברה, אולם נתקלנו גם במקרים בהם המכרסמים חדרו כ"טרמפיסטים" בתוך מכולות או משטחים שהכילו סחורה ואפילו בתוך קרטונים שמגיעים מהסופר מרקט או הירקן השכונתי ובכך בעצם חדרו את "רצועת ההגנה" ונכנסו אל תוך שטח העסק. במקרים בהם מדובר בלקוח שצריך מענה מיידי כגון כניסה של עכבר או חולדה לחדר בבית מלון או בית אבות או כניסה שלהם למטבח של מסעדה ומפעלי מזון, אנו נעזרים בשרותיו של לוכד עכברים מקצועי, הזמין עבורנו 24 שעות ביממה ומסוגל לאתר וללכוד את העכבר במקום ולסלקו לפני שייגרם כל נזק.